Duben 2013

Recenze na filmy

30. dubna 2013 v 16:34 | Else Michelle
Recenze: Poslední píseň

30. dubna 2013 v 16:18 | Else Michelle |  Movies
Originální název: The Last Song

Drama / Romantický
USA
2010 / 103 min

Režie: Julie Anne Robinson
Scénář: Nicholas Sparks
Hudba: Aaron Zigman
Herci: Miley Cyrus, Bobby Coleman, Greg Kinnear, Kelly Preston, Nick Searcy, Kate Vernon a další.

Ronnie stráví léto u svého otce společně se svým bráškou. Svoje rodiče moc nemusí a s otcem se nechce už vůbec bavit. Její otec je pianista a i ona má ten talent. Přijali ji dokonce i na jednu skvělou školu, ale ona tam nechce. Když se Ronnie bude procházet po pláži, aby nemusela být doma se svým otcem, vrazí do ní Will. Ronnie se polije a tak už začíná romantický příběh.


Můj názor: Miley Cyrus jsem moc nemusela, a tak mě nelákal ani tenhle film. Jednoho dne jsem nevěděla, na jaký film se podívat, tak jsem zkoukla tenhle film. A totálně mě dostal. Příznám se, že na konci jsem se rozbrečela. A to doslova. Konec je opravdu moc smutný a málokdo se udrží, aby mu neukápla slza. Nyní patří mezi mé nejoblíbenější romantické filmy. No, troufnu si říct, že je to můj úplně nejoblíbenější. Určitě jste skoro všichni to už viděli, ale pokud se tu najde někdo, kdo to neviděl a má rád romantické, smutné filmy, tak doporučuju, ať se na to hned teď koukne!


Trailer:


Recenze: Zrcadla

28. dubna 2013 v 17:41 | Else Michelle |  Movies

Originální název: Mirrors

Horor / Thriller / Mysteriózní
USA / Rumunsko
2008 / 107 minut

Režie: Alexandre Aja
Scénář: Grégory Levasseur
Hudba: Javier Navarrete
Herci: Kiefer Sutherland, Paula Patton, Cameron Boyce, Erica Gluck, Amy Smart a další.

Ben Carson chce získat zpět svou ženu a děti, a tak vezme práci nočního hlídače v bývalém obchodním domě, kde dříve kvůli požáru zahynulo spousta lidí. Ben si začne všímat, že s těmi velkými zrcadli není něco v pořádku. Jsou divná. Jako kdyby se něco v těch zrcadlech skrývalo. Něco agresivního. A pokud chce Ben ochránit sebe a svou rodinu, musí zjistit, co se stalo.

Můj názor: Tenhle horor patří mezi nejstrašnější, které znám. Patří tam jak nechutnost, tak psychika. Když jsem to pouštěla rodičům, nechápali, jak se na to můžu dívat. Báli se více než já. Zrcadla patří mezi mé nejoblíbenější horory. A milovníkům hororů určitě doporučuji, aby se na to podívali. Vlastně to doporučuji všem, kteří touží po tom, aby se báli.

Trailer:


Knižní chvilky (0.1)

23. dubna 2013 v 17:47 | Else Michelle |  Book moments
Vezmu si knížku a čtu. Někdy si ale také udělám něco dobrého na jídlo a pití. Jsem milovník jídla, hlavně ovoce. Ovoce bych jedla klidně pořád. Pákrát, když jsem si vzpoměla, vzala jsem foťák do ruky a vyfotila vám takovou tu knižní chvilku.

Jenže když čtu, tak se nesoustředím na jídlo a tím pádem si to nevychutnám. Proto si někdy udělám přestávku a začnu si vychutnávat jídlo. Ale někdy to nejde, když máte v ruce pořádně napínavou knížku!


Foceno o víkendu ( 20.4. 2013 ). Rozmixované kiwi s pomerančovým džusem, nakrájené kiwi a knížka Křídla.( 13.4. 2013 ) Tvaroh, bílý jogurt, jahody. Mmmmm, pochoutka. A knížka Démon z Hex Hall.

Četli jste nějakou knížku z těhle dvou? Máte rádi ovoce? Také si děláte takové knižní chvilky?

Aprilynne Pike - Křídla (Křídla #1)

21. dubna 2013 v 11:39 | Else Michelle |  Knižní recenze

Laurel je patnáct let a ještě nikdy nebyla ve škole. Učila se doma. Když se přestěhuje s matkou a otcem do Crescent City, začne chodit i do školy. Ve škole se seznámí s Davidem. Laurel je krásná a David se prostě do ní zamiloval. Stanou se skvělými přáteli. Laurel se začne dělat na zádech taková boulička. Laurel si první myslela, že je to pupínek, ale ona nikdy pupínky neměla. I když byla v pubertě, tak stejně měla krásnou pleť, vlasy se jí nemastily a ani ještě neměla menstruaci. Boulička se čím dál více a více zvětšuje a jednoho rána, když se probudí, zjistí, že boulička zmizela. Místo toho ji na zádech vyrostla květina. Skoro jako křídla. Laurel neví, co má dělat. Nakonec to řekne Davidovi.

Laurel vždycky věděla, že je jiná než ostatní. Ale že by byla až tak jiná? Kdo teda je, když ne člověk?


Můj názor:
Řeknu to prostě hned. Tahle knížka mi přirostla k srdci ♥. Je romantická, kouzelná, nebezpečná. Dokázala jsem se vcítit do Laurel. Když tam byla romantická chvíle, začala jsem mít zvláštní pocit v břiše - motýlky ( :D ). Mám ji půjčenou z knihovny a netěším se na ten pocit, až půjdu do knihovny a odevzdám ji. Musím si ji koupit! Já si ji koupím!

Možná jste si někteří všimli, že v menu mám, že jsem fanoušek této série. Přečetla jsem zatím jen jednu knihu a už jsem si to oblíbila. Nemůžu se dočkat, až si přečtu další knihu.


Laurel vykulila oči a uchváceně zírala na bledé věci na svých zádech.
Byli děsivě krásné - příliš krásné, než aby se daly popsat slovy.
Znovu se otočila k zrcadlu. Nemohla odpoutat pohled
od odkvětných lístků, které se jí vznášely vedle hlavy.
Vypadaly skoro jako křídla.Série:
Křídla ( Křídla #1)
Osud ( Křídla #4)


Četli jste to? Zaujalo vás to? Přečtete si to?

Recenze na knihy

20. dubna 2013 v 14:18 | Else Michelle
Některé recenze jsou divné, takže brzy to vše poupravím.
Knihy, které chci přečíst

20. dubna 2013 v 12:40 | Else Michelle

Čarodějnice z Hex HallRachel HawkinsPŘEČTENORECENZE
Démon z Hex HallRachel HawkinsPŘEČTENORECENZE
Bitva o Hex HallRachel Hawkins
Past na SněhurkuKrystyna KuhnPŘEČTENORECENZE
Popelčina KletbaKrystyna Kuhn
KřídlaAprilynne PikePŘEČTENORECENZE
KouzleníAprilynne Pike
PŘEČTENO
IluzeAprilynne Pike
OsudAprilynne Pike
Krásná katastrofaJamie McGuire
Dcera kostí a dýmuLaini Taylor
Mezi láskou a smrtíMeg Cabot
NadpozemskáCynthia Hand
ZasvěcenáCynthia Hand
Nebezpečně krásnýMelissa Marr
Modrá je barva nočních děsůLaurie F. Stolarz

Rachel Hawkins - Démon z Hex Hall

15. dubna 2013 v 18:44 | Else Michelle |  Knižní recenze
Autor: Rachel Hawkinsová
Sci-fi / fantasy / román

Počet stran: 248
Překlad: Tereza Kolesnikovová
Vydavatelství: Knižní klub, 2012
Série: Díl druhý

Sophie si myslela, že je čarodějnice, ale ukázalo se, že je démon. Pojede se svým otcem, Jennou a Calem do Anglie. Myslela si, že pojede k tátovi domů, ale nakonec se zabydlela přímo v domě Rady. Sophie ze začátku má z toho divný pocit, protože zjistila, že s němi bydlí i další dva démoni. Myslela si, že Sophie a její otec jsou jediní démoni, ale jak se ukázalo, je jich víc. Rozhodli se, že se spolu seznámí, a tak se domluvili, že si udělají výlet. L´Occhio di Dio zjistí, že je tam právě Sophie, a tak zaútočí. Sophie je celá v šoku, protože se setká s Archerem.

Anotace podle bux.cz - zde

Můj názor: Trilogii Hex Hall jsem si prostě oblíbila hned, jak jsem četla první díl. V druhém dílu se toho více odehrává a je to více napínavější. I té romantiky tam je více. Chvilkama jsem byla i v šoku a prožírala jsem to se Sophií. Knížka je fakt skvělá a zase doporučuji si ji přečíst. Věřím, že mě nezklame i ten třetí díl a už se nemůžu dočkat, až si to přečtu.

Recenze na první díl


Rachel Hawkins - Čarodějnice z Hex Hall

14. dubna 2013 v 15:26 | Else Michelle |  Knižní recenze
Autor: Rachel Hawkinsová
Sci-fi / fantasy / román

Počet stran: 240
Překlad: Tereza Kolesnikovová
Vydavatelství: Knižní klub, 2011
Série: Díl první

Anotace (bux.cz)
Sophie Mercerová je čarodějka. Jenže její kouzla většinou skončí katastrofou. A její poslední šancí je Hex Hall, elitní nápravné zařízení pro adolescenty Prodigia, tedy pro čarodějky, kouzelníky a řádku dalších bytostí. Sophie se už během prvního dne podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, zakouká se do přitažlivého kouzelníka a dostane novou spolubydlící, jedinou upírku na škole. Vedle (ne)obyčejných školních starostí bude Sophie muset čelit i zlovolné síle, která začala útočit na studenty Hetace Hall.


Můj názor: Přestože jsem nikdy na čarodějnice a další fantasy bytosti nebyla, tak tahle knížka mě hned na začátku zaujala. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a vždy jsem se těšila, až si zase lehnu do postele a pořádně se začtu. Tahle kniha je výborná a určitě všem doporučuji!

A když jsem se dívala na ostatní recenze a různá hodnocení, tak tuhle knížku miluje hodně lidí.

Recenze: Sirotek

7. dubna 2013 v 10:11 | Else Michelle |  Movies
Originální název: Orphan

Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller
USA / Kanada / Německo
2009 / 118 minut

Režie: Jaume Collet-Serra
Scénář: David Johnson
Hudba: John Ottman
Herci: Vera Farmiga, Peter Sarsgaard, Isabelle Fuhrman,
Karel Roden, Aryana Engineer, Jimmy Bennett a další.

Esther je devítiletá holka, kterou si adoptuje jedna rodina. Její život pronásledují samé tragédie. Když byla se svou jinou odoptivní rodinou, najednou rodina zemřela při požáru a jen Esther přežila. Když je s tou novou adoptivní rodinou, zdá se, že život začal být dobrý. Než její spolužačka záhadně spadne z klouzačky a než její sestra je ubita k smrti. Její adoptivní máma začne něco tušit. Co když právě Esther za všechno může? Zjistí se, že Esther není ta hodná devítiletá holčička, za kterou ji všichni považovali.