Červen 2013

L. F. Stolarz - Bílá je barva kouzel (#2)

19. června 2013 v 11:35 | Else Michelle |  Knižní recenze

Bílá je barva kouzel

Autorka: Laurie Faria Stolarz
Anglický název: White Is for Magic
Překlad: Olga Bártová
Počet stran: 208
Žánr: Sci-fi, fantasy
Rok vydání: 2011

Uběhl přesně rok, kdy Stacey zachránila svou nejlepší kamarádku pře smrtí. Nyní se ji zase vrátily ty strašné sny. Tentokrát se ji zdá o lidech, kteří byli zavražděni. Snaží se zjistit, proč to zase přišlo, proč se ji zdá o Mauře a Veronice, proč? Mezitím do jejího světa vstoupí Jacob, který má také děsivé sny. Sny o Stacey. Chtějí zastavit vraha, ale musí spojit své síly. Jenže Stacey neví, jestli má Jacobovi věřit.Aprilynne Pike - Iluze (Křídla#3)

15. června 2013 v 13:21 | Else Michelle |  Knižní recenze

Iluze

Autorka: Aprilynne Pike
Anglický název: Illusions
Počet stran: 384
Žánr: Sci-fi, fantasy, román
Série: Křídla - 3.díl
Rok vydání: 2012

Laurel se na Tamaniho naštve a požádá ho, aby zmizel z jejího života. Jenže on začne chodit do její školy, a tak ji bude více chránit. Spolu s ním nastoupí do školy i Yuki, která je také florela. Jsou z toho zděšeni, protože nikdo o žádné florele, která by byla mimo Avalon, neví. Stará se o ni Klea, která kdysi zachránila Laurel a Davidovi život. Poprosí Laurel, aby dohlédla na Yuki, protože Klea je pořád pryč. Laurel to má teď strašně těžké. Začnou se objevovat zase trollové a také ještě k tomu začnou hádky mezi Davidem a Tamanim. Pak má také plno práce s Yuki, musí zjistit, jaká je florela.

Rachel Hawkins - Bitva o Hex Hall (Hex Hall #3)

9. června 2013 v 16:15 | Else Michelle |  Knižní recenze

Bitva o Hex Hall

Autorka: Rachel Hawkinsová
Překlad: Tereza Kolesnikovová
Anglický název: Spell Bound

Počet stran: 232
Žánr: Sci-fi, fantasy, román
Trilogie: Hex Hall - 3.díl
Rok vydání: 2012

Na Sophii Mercerovou je toho poslední dobou moc. Jen co si zvykla na to, že je démon, a naučila se své neobyčejné schopnosti ovládat, jí je Rada zase odebrala. Archera a tátu viděla naposledy v hořícím vězení a jedinými spojenci mají být nyní Branickovy. Shodou okolností odvěcí nepřátelé Prodigia. Rodinné překvapení neberou konce a jen tak mimochodem je na spadnutí válka, v níž má hlavní úlohu sehrát právě Sophie. Na tom se shodnou všichni, ne už však na tom, na jaké straně bude Sophie stát. Jenomže bez své magie je Sophie bezbranná. Podaří se jí získat zpět kouzelné schopnosti dříve, než bude pozdě?Knižní chvilky (0.2)

8. června 2013 v 12:15 | Else Michelle |  Book moments

Krásné ráno s knížkou


Snídaně: Bílý jogurt, banán, nastrouhaný kokos
Knížka: Iluze od Aprilynne Pike

Číst si v posteli knížku a jíst mou oblíbenou zdravou snídani. No, není to skvělý?
Těším se na prázdniny, až si takové rána budu dělat pořád.


Kniha, která mě láká (1)

7. června 2013 v 20:30 | Else Michelle


Photographs - Untitled

5. června 2013 v 15:19 | Else Michelle |  Photographs
V posledních dvou týdnů jsem dost fotila. Táta mi řekl, že si můžu půjčovat jeho foťák (není to zrcadlovka, ale něco podobného - ultrazoom) a já tu příležitost pořád využívala.


Samozřejmě, že musím vyfotit knížku. Zrovna jsem četla Nebezpečně krásný.


Miluji fotit květiny, i když to neumím.

Melissa Marr - Nebezpečně krásný

2. června 2013 v 16:16 | Else Michelle |  Knižní recenze

Nebezpečně krásný

Autor: Melissa Marr
Překlad: Radka Kolebáčová
Anglický název: Wicked Lovely

Počet stran: 328
Žánr: Sci-fi a fantasy
Série: 1.díl (celkem - 5)
Nakladatelství: Mladá fronta, 2012
Rok vydání originálu: 2007

Pravidlo č. 3) Nezírej na neviditelné víly
Pravidlo č.2) Neviditelným vílám na nic neodpovídej
Pravidlo č.1) Neupoutávej pozornost víl
Skoro nikdo netuší, že existuje i jiný svět, svět víl a elfů, který je plný nebezpečí a tajemství.

Stručný obsah:
Aislinn má schopnost, díky které vidí neviditelné víly. Nikdo jiný víly nevidí, pouze ona a její babička. Celou dobu dodržovala tři pravidla, která ji držela v bezpečí. Vše se změnilo, když se setkala s Keenanem, letním králem. Keenam věří, že Aislinn je jeho vyvolená. Jak se Aislinn rozhodne? Najde v sobě odvahu a podstoupí osudovou zkoušku?

Obsah:
Aislinn se narodila se schopností vidět víly a elfy. Ty se v našem světě pohybují běžně, ale nikdo je nevidí. Když už jsou neviditelné, tak proč to nevyužít? Podkopávají lidem nohy, šťouchají do nich a dělají další všemožný věci. Schopnost vidět víly má nejen Aislinn, ale aji její babička. Její máma také měla takovou schopnost, ale zemřela. Babička ji říká, že zemřela při porodu, ale Aislinn brzy zjistí, že to tak není. Proto babička stanovila Aislinn tři pravidla, díky kterým bude Aislinn v bezpečí. Bohužel jednoho dne Keenan, letní král, uvidí Aislinn a ta se mu hned zalíbí. Později věří, že právě ona je jeho vyvolená. Už dlouho hledá někoho, kdo bude jeho letní královna. Podstoupí Aislinn osudovou zkoušku, která zachrání vílí i lidský svět, nebo se rozhodne, že zůstane žít ve světě lidí?

Struhující a temný příběh
o inteligentní, nepoddajné dívce,
která se pohubuje na tenkém ledě
mezi pradávnou kletbou víl
a svou budoucností!

Styl psaní:
Melissa Marr píše ve třetí osobě z pohledu několika vypravěčů - Aislinn, Keenam a Donii. To mě nejdříve trochu mátlo, ale po pár kapitolách jsem si zvykla.

Autorka:

Melissa Marr se narodila 25. července 1972. V mládí ji vyhrožovali, že skončí v kriminále. Rozhodla se, že vystuduje univerzitu a bude vyučovat literaturu na středních školách. Během té doby vyzkoušela spoustu nových věcí, mezi které patří například odkrývání archeologických vykopávek, roznášení nápojů, nebo si také nechala udělat tetování. Nakonec se rozhodla psát. Melissa má touhu po nových zážitcích, a tak se hodně stěhovala. Pensylvánie, Severní Karolína, Jižní Karolína, Virginie... Cestovat prý bude rozhodně cestovat i se svou rodinou a v budoucnu.


První dojem:
V knihovně jsem hledala jednu knížku, třetí díl Křídla. A najednou jsem objevila právě tuhle knížku. Nejdříve mě zaujala obálkou a poté jsem zjistila, že děj je také o vílách, tak jsem si ji bez váhání půjčila.

Hodnocení:
Ze začátku jsem měla problém dostat se do děje, ale po pár dalších stránkách jsem si to oblíbila. Knížka se mi četla velmi dobře a chvilkama jsem se nemohla odtrhnout. Na internetu jsem zjistila, že jsou i další díly, které bohužel ještě v češtině nejsou. Určitě až budou u nás, přečtu si je. Jsem zvědavá, jak bude pokračovat Aislinnin život.

(4/5)

Další díly:
  • 2) Ink Exchange
  • 3) Fragile Eternity
  • 4) Radiant Shadows
  • 5) Darkest Mercy